Poriadne zaskočení zostali pred pár dňami mladí manželia Ivan a Angelika. Keďže mladej žene do pôrodu neostáva veľa času, hneď ako cítila, že jej odteká plodová voda, ponáhľali sa spolu do nemocnice.

  • JEDNODUCHÝ TEST odhalí vaše zdravie: Ako je na tom váš mozog?

„Príznaky boli dosť výrazné. Po vyšetrení doktorkou nám však oznámili, že máme ešte čas. Bábätko asi cvičilo,“ napísal Ivan na sociálnej sieti. Potom ich však zarazili a škaredo odbili slová zdravotníckeho personálu. „Po odchode z ambulancie nám oznámili, že musíme zaplatiť 10 eur,“ sťažuje sa nastávajúci otecko.

Na otázku, či im dajú zaplatiť zas, ak sa stane ďalší planý poplach, zdravotníci odpovedali áno. „Takže, pokiaľ žena neuvidí hlavičku bábätka, nech zostane v pokoji, aj jej peňaženka bude v pokoji,“ rozčuľuje sa Ivan a v hneve pokračuje: „Ženy pred pôrodom aj keď uvidia krv, vodu, kŕče, budú čakať, aby zbytočne neplatili 10 € a ohrozia život dieťatka.“

Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Ivan bol pobúrený z poplatku, ktorý musel v nemocnici zaplatiť.
Zdroj: Facebook

Nemocnica sa ohradila, že informácie nie sú nepravdivé. „Pacientka prišla do našej nemocnice so suspektným odtokom plodovej vody (zdalo sa jej, že jej odteká plodová voda). Lekárka jej urobila kompletné vyšetrenia. Voda jej neodtekala, pričom opakovane jej bol odtok skontrolovaný, ten sa nepotvrdil,“ reaguje Fakultná nemocnica v Nitre.

  • Strach z osýpok na Slovensku: Vakcína zlyhala, nakazili sa aj očkovaní!

Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková ďalej uviedla, že pacientku lekári poučili, kedy treba opäť prísť. „Bolo jej vysvetlené, že za vyšetrenie jej bude účtovaný poplatok 10 eur, vzhľadom na to, že na základe vyšetrenia lekárkou, jej stav nebol vyhodnotený ako akútny,“ doplnila.

  • Známy slovenský herec nečakane skolaboval. Leží v nemocnici

Ministerstvo zdravotníctva od 1. novembra minulého roka schválilo 10-eurový poplatok na urgentoch pre pacientov, ktorých stav nebl dostatočne závažný. Od poplatku sú oslobodení tí, ktorí prídu s úrazom alebo im zdravotnú starostlivosť poskytujú aspoň dve hodiny. „Ide o objektívne dôvody oslobodenia, ktoré tu vôbec neboli. Ak pani nepotrebovala zdravotnú starostlivosť, tak áno platili 10 €,“ odpísali v reakcii z ministerstva.

Minister Tomáš Drucker však v prípade tehotnej Angeliky hovorí o ľudskosti. „Bolo by neférové, ak by žena vo vysokom štádiu tehotenstva, v obave o stratu dieťaťa, prišla a platila desať eur len za to, že tam (na urgente, pozn. red.) nebola dve hodiny,“ citovali jeho slová aktuality.sk.

Nitrianska nemocnica avizovala na dnešné poobedie brífing, na ktorom chce kauzu vysvetliť.