Zvyšných 225 eur si platíte sami. Podmienkou sú minimálne dve prenocovania v zariadení na Slovensku, kde je možnosť sa aj najesť. Okrem toho, na rekreáciu môžete zobrať aj rodinu a poukaz použiť aj viackrát. Ak príspevok 275 eur nevyčerpáte do konca kalendárneho roka, teda do 31. decembra, prepadne vám. V budúcom roku máte nárok na rovnakú sumu.

Ako je to však v prípade, že sa chystáte na silvestrovský pobyt napríklad od 30. decembra 2019 do 2. januára 2020? Rozhodujúci je dátum nástupu na rekreáciu. „V prípade začiatku rekreačného pobytu koncom jedného kalendárneho roka, pričom pobyt trvá aj v nasledujúcom kalendárnom roku, sa tento pobyt započítava do roka prvého,“uvádza informačná stránka o rekreačných poukazoch.

Firmy majú dve možnosti, ako vám prispieť na rekreáciu. Rekreačný poukaz je elektronická platobná karta, z ktorej sa vám sťahujú peniaze. Zaplatiť ňou môžete len v určitých hoteloch či penziónoch. Zamestnávateľ už neskúma, na čo ste peniaze minuli. Druhou, rozšírenejšou možnosťou, je získať príspevok na rekreáciu. Ubytujete sa kdekoľvek na Slovensku, zamestnávateľovi prinesiete faktúru a časť pobytu vám preplatí.

Kto ešte nevyužil príspevok na rekreáciu, má na to posledný mesiac.
Kto ešte nevyužil príspevok na rekreáciu, má na to posledný mesiac.
Zdroj: shutterstock