Počas dnešného dňa zrážky trochu ustúpili. Vyskytujú sa najmä na severnej polovici nášho územia, kde sa tvoria najmä prehánky a búrky. „Do večera naprší v Trenčianskom a Žilinskom kraji od 10 do 20 mm zrážok. Zrážky by mali sa mali neskôr popoludní vyskytovať najmä na strednom Slovensku, kde sa budú tvoriť prehánky a búrky,“ informuje slovenský portál iMeteo.sk.

Zajtra sa však budú musieť Slováci pripraviť na ďalšiu vlnu intenzívnych zrážok. Prvé pásmo zrážok by sa malo dostaviť už na prelome dní, teda o polnoci. „Pršať bude spočiatku najmä na západe Slovenska, dopoludnia sa zrážky rozšíria aj nad stredné Slovensko. Východ bude spočiatku bez zrážok, v neskorších popoludňajších hodinách by ale zrážky mali doraziť aj tam,“ uvádza meteorologický portál.

Najintenzívnejšie bude podľa predpovedí pršať na západnom a strednom Slovensku, kde má spadnúť viac než 25 mm zrážok. Horšie na tom bude už len Banskobystrický kraj, kde odborníci očakávajú ojedinele viac ako 50 mm. Neskôr večer dorazí dážď aj na východ, kde by malo spadnúť od 10 mm do 25 mm zrážok.

Predpoveď počasia na najbližšie dni nájdete TU!

Prečítajte si tiež: