Pandemická situácia sa u nás zlepšuje každým dňom. Vidieť to aj na novom rozdelení Slovenska.  Najväčšia časť bude v žltej a oranžovej farbe a pribudli dokonca prvé dva okresy v zelenej farbe - fáze monitoringu. Aj naďalej však máme tri okresy v červenej farbe. 

NOVÚ MAPU OKRESOV SI POZRITE »TU« 

Červené (3):

V najhoršej červenej farbe, v takzvanom druhom stupni varovania, ešte stále ostávajú Banská Štiavnica, Kysucké Nové Mesto a tiež Myjava. 

Ružové (6):

V ružovej farbe, čiže prvom stupni varovania, budú okresy Bardejov, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Skalica, Sobrance a Trenčín. 

Oranžové (29):

V oranžovej, čiže v druhom stupni ostražitosti, budú Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levice,Liptovský Mikuláš, Medzilaborce, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Trnava, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen,

Žlté (39):

V žltej farbe, a teda prvom stupni ostražitosti, budú Bratislava I.-V., Brezno, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra,Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poltár, Prešov, Prievidza,Púchov, Revúca, Sabinov, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce.

Zelené (2):

Prvými zelenými okresmi na Slovensku sa stali okres Šaľa a Turčianske Teplice. 

Článok pokračuje na ďalšej strane: AKÉ OPATRENIA PLATIA V JEDNOTLIVÝCH OKRESOCH? »