Tip na článok
Tip na článok

Začala sa škola: RÝCHLY TEST preverí, či zvládate piatacke učivo

Návrat žiakov prvého stupňa do školy mesiac pred letnými prázdninami po uvoľnení bezpečnostných opatrení počas pandémie koronavírusu Covid - 19. Na snímke sú žiaci základnej školy Turnianska 10 v bratislavskej mestskej časti Petržalka.
Foto: MATEJ KALINA

3.6. 19:00 Od 1. júna nastúpili po niekoľkomesačnej pauze detí základných škôl opäť do škôl. Žiaci prvého stupňa a piataci opäť zasadli do lavíc. Ako ste na tom s piatackým učivom vy? Otestujte sa, koľko si toho ešte pamätáte z matematiky a slovenčiny.

1/10 Koľkokrát musíš odčítať číslo 8 od čísla 56, aby bol výsledok 0?

2/10 Ktoré z nasledujúcich čísel dáva po zaokrúhlení na stovky číslo 3 600?

3/10 Vypočítaj: 3 247 – 1 339 =

4/10 Vyrieš hádanku, ktorú dala Edita svojim kamarátom: „Moja mama je o 29 rokov staršia ako moja sestra. Moja stará mama je o 20 rokov staršia ako moja mama. Moja stará mama má 65 rokov. Koľko rokov má moja sestra?“

5/10 Stará mama uskladnila jablká v rôznych prepravkách. Vo veľkej prepravke bolo 24 kg jabĺk. V strednej prepravke bolo 12 kg jabĺk. V malej prepravke bolo 6 kg jabĺk. Dokonči nasledujúcu vetu tak, aby bola pravdivá: "V malej prepravke bolo... "

6/10 V ktorej možnosti sú správne uvedené gramatické kategórie čísla a pádu prídavného mena v nasledujúcej vete: "Preto jej stvorila krásne hory a podľa nej ich pomenovala Tatry."

7/10 V ktorej možnosti je ľudová predpoveď počasia?

8/10 V ktorej možnosti sú slová v správnom abecednom poradí?

9/10 Ktorým slovným spojením je v nasledujúcej vete vyjadrené cestovanie? "Aj keď si občas obul túlavé topánky, ich jazyky ho presvedčili, aby zostal doma."

10/10 V ktorej z možností sú správne doplnené i, í, y, ý do slov v nasledujúcich vetách? "V obchode kupujeme kr_štálový cukor. Podaj m_ pero. Rytieri dob_jali hrad. Počujem p_skanie vlaku."

Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.