Prídavok na dieťa by sa mal od budúceho roka zvýšiť o 0,61 eura. Ministerstvo práce predložilo návrh na zvýšenie prídavku na dieťa, príplatku k tejto dávke, ako aj príspevku na nákup školských pomôcok pre prvákov.


Viaceré dávky pre rodiny s deťmi sú naviazané na výšku životného minima, ktoré narástlo tiež. Od začiatku januára budúceho roka suma prídavku na dieťa vzrastie z 24,34 eura na 24,95 eura, výška príplatku k prídavku na dieťa stúpne o 0,29 eura na 11,70 eura a výška sumy a príspevok pre rodičov prvákov vzrastie zo 100 eur na sumu 102,5 eura.

 


Mnohí Slováci si na sociálnych sieťach nedávali servítku pred ústa. „Výsmech viac slov nemám!!! Hlavne že oni si zdvihli poslanecké platy o 1200€!!!,“ napísal Miroslav pod príspevkom na sociálnej sieti na stránke Televízne noviny TV Markíza.


Ďalšia sledovateľka hneď vypočítala, čo sa za to dá kúpiť. „Na liter mlieka. Hanba. Toto by som ani nevypustila do éteru. Hlavne, že v parlamente si prilepšujú o tisícky.“
Iná z komentujúcich upozornila na to, koľko rodičia musia míňať. „Na zaplakanie. Veď celkovo rodinné prídavky na deti sú len žobračenka... Rodičia majú podstatne väčšie výdavky,“uviedla Iveta.


Nejde však o jediné dávky pre rodičov. Príspevok pri narodení dieťaťa bude aj v budúcom roku 829,86 eura pri prvých troch, od štvrtého pôrodu je vo výške 151,37 eura.
Kráľovsky sa od nového roka zvýši rodičovský príspevok. U pracujúcich matiek poskočí o 150 eur, zo súčasných 220,70 eura na 370 eura. Matky, ktoré pred pôrodom nepracovali, dostanú 270 eur mesačne.