Slovenská sporiteľňa po bilbordoch končí aj s letákmi na svojich pobočkách a dokonca ruší aj Slovákmi obľúbené potvrdenky z bankomatov. „Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne,“ vysvetlil Pavel Cetkovský, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Banka tvrdí, že zrušením papierových potvrdeniek ušetrí ročne zhruba 9 ton papiera, čo bude mať priaznivý dôsledok na životné prostredie. Zároveň očakáva zvýšenie bezpečnosti u svojich klientov, keďže množstvo potvrdeniek končilo na zemi či v smetných košoch, pritom obsahovali dôverné informácie o účtoch.

Anketa
Nechávate si tlačiť pri výbere potvrdenku?
  • 55%
  • 45%

Ako sa však bez dokladu po novom klient dozvie zostatok na svojom účte? Slovenská sporiteľňa tvrdí, že existuje hneď niekoľko spôsobov. „Klienti sa nemusia obávať, informáciu o zostatku na účte a o obratoch si vedia hneď pozrieť prostredníctvom daného bankomatu bez poplatku. Tiež môžu získať informácie aj prostredníctvom SMS notifikácie. Súčasne si stav na účte vedia pozrieť aj v Georgeovi či v najbližšom výpise účtu," uviedla hovorkyňa Marta Cesnaková.

Slovenská sporiteľňa zároveň prestáva používať letáky vo svojich pobočkách. Na propagáciu svojich produktov bude využívať tablety či LCD obrazovky. Toto opatrenie má ušetriť ďalších 14 ton papiera ročne. „Každý poradca vo viac ako 250 pobočkách má k dispozícií tablet. Klient priamo pred sebou vidí obrazovku, na ktorej mu poradca dokáže jednoduchým spôsobom vysvetliť napríklad princípy sporenia či iných produktov, spôsob práce s internetbankingom a aj personalizované ponuky," dodala hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

Súhlasíte s takouto novinkou? Nechajte nám svoj odkaz v diskusii pod článkom....