Vodiči majú hlavu v smútku! Ceny za pohonné látky stále neklesajú, práve naopak. Napriek tomu, že dlhé roky bol benzín drahší ako nafta najmä pre vyššiu spotrebnú daň, dnes sa karta obrátila. Cena nafty vyletela na mnohých pumpách prudko nahor a opäť predbehla benzín.

Minulý rok bola pritom cena 95-oktánového benzínu v rovnakom období v prieme 1,334 eura, no dnes už za liter benzínu zaplatíme astronomických 1,920 eura, čo je zvýšenie o 43 percent v priebehu jedného roka. Horšie je to s naftou.

Anketa
Zvládate ešte zdražovanie?

Do redakcie nám napísal nespokojný čitateľ, na ktorého cestou do práce pri tankovaní čakal poriadny šok. Na bratislavskej čerpacej stanici Slovnaft vyskočila cena za liter nafty na neuveriteľných 1,90 eura. Akoby toho nebolo málo na pumpe Shell sa počas hodiny zvýšila cena opäť.

O koľko sa za hodinu zvýšila cena nafty za liter, sa dozviete v GALÉRII

Ešte v apríli pritom Slováci tankovali za liter nafty v priemere 1,70 eura, čo je počas dvoch mesiacov zdraženie o 20 centov.

Je zjavné, že zvyšovanie cien podnecuje nielen aktuálna situácia na Ukrajine, ale aj nedostatok palív. Niektoré čerpacie stanice už dokonca museli zatvoriť. Viac sa dočítate TU.