Chrípková sezóna zasiahla celé územie Slovenska a trápi tisíce ľudí. Má viac podôb, od miernych dýchacích problémov až po ťažké akútne respiračné ochorenia (SARI). V tomto týždni boli nahlásené už 2 prípady práve agresívneho typu SARI. Prvým pacientom bol 44-ročný muž z Prešovského kraja. Druhým bol 28-ročný muž z Košického kraja. U oboch sa potvrdil vírus chrípky B. U mladšieho z nich mala nákaza tragickú dohru.  „Ochorenie u muža z Košického kraja sa skončilo úmrtím," potvrdili nám na Úrade verejného zdravotníctva. Ani jeden z pacientov nebol proti chrípke zaočkovaný.

Chrípka je agresívna choroba, ktorej silu viacerí podceňujú. To je však chyba. V niektorých prípadoch môže skončiť až smrťou, čo potvrdil aj prípad 28-ročného muža. Chrípka je infekčné ochorenie, ktoré vyvoláva rýchlo sa šíriaci a veľmi premenlivý vírus. Ide o zápalové ochorenie horných dýchacích ciest. Nástup ochorenia môže byť rýchly, zo dňa na deň sa váš stav môže rapídne zhoršiť.

Od začiatku chrípkovej sezóny boli hlásané 4 prípady agresívneho ochorenia s názvom SARI. Prípad mladého Košičana je druhým úmrtím aktuálneho chrípkového obdobia. Prvou obeťou bol 58-ročný muž z Trenčianskeho kraja, u ktorého však nebol potvrdený vírus chrípky.