Stránka Nekŕmte nás odpadom na sociálnej sieti zverejnila video z čakárne na očnej klinike v hlavnom meste. Pacienti sa po hodinách čakania hádajú s lekárkou, ktorá ich už nechce zobrať!

„Ten pocit, keď Vám utorok povedia po hodine čakania, že Vás už dnes nevyšetria a máte prísť vo štvrtok,“priblížil situáciu Matej Salai, ktorý video zverejnil. „Ok, prídete vo štvrtok o 6:45 aj keď začínajú o 7:00 a o 11:00 po 4 hodinovom čakaní sa objaví MuDr. a pošle Vás domov s ďaľšiou výhovorkou, že vraj na dnes má naplánovanú uzávierku,“ dodal.

Nejde však o ojedinelý prípad. V komentároch totiž viacero Slovákov uviedlo, že sa stretli s podobným scenárom. Niektorí chodia k lekárom už o piatej ráno a sú radi, ak dostanú časenku. Mnohí však odchádzajú s dlhým nosom. A to aj akútne prípady. 

„Nás v utorok po 12. hod. nevzali so 17-mesačným dieťaťom, ktoré má v očku ovčie kiahne. Je akútny prípad, infekčný. Povedali nám, že máme ísť do nemocnice na pohotovosť po 16. hod., kedže oni od 12 do 15 už robia iba papiere,“ posťažovala sa mamička.

Máte podobné skúsenosti s čakaním u lekára? Napíšte nám do komentára!

Mohlo by vás zaujímať:


Už ste sa stretli niekedy s takýmto prístupom lekára? Nechajte nám svoj odkaz v diskusii pod článkom...