Rozsah verejného zdravotného poistenia určuje zákon a je rovnaký pre všetky poisťovne, tie sa predsa len odlišujú. A to v prístupe aj benefitoch, ktoré poskytujú nad rámec verejného zdravotného poistenia. Počet výhod sa pritom každý rok zvyšuje. Každá poisťovňa sa zameriava na inú oblasť zdravotnej starostlivosti.

Preto je dobré zistiť si, či ponúkané výhody využijete, prípadne či by ste využili nejaké iné. Pomôžeme vám zorientovať sa v dlhých zoznamoch benefitov zdravotných poisťovní.

Zmeniť zdravotnú poisťovňu je už dnes pomerne jednoduché. Nemusíte nikam chodiť, prihlášku si podáte aj online, starý preukaz už nemusíte vracať. Ale pozor! Posledný deň na zmenu poisťovne je 30. september 2020, aby ste sa stali poistencom v novej od 1. januára 2021.

Prihlášku si môžete aj po 30. septembri 2020, no v tom prípade sa stanete poistencom v novej poisťovni až od 1. januára 2022.

Podľa analytika najdôležitejšie je, aby lekár, ku ktorému chodíte, mal zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou. „Najsilnejšiu ponuku benefitov má Dôvera. Navyše od januára 2021 navyšuje príspevok na zubára na 150 eur,“ myslí si analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik. Union má v ponuke napríklad 50-percentnú zľavu na cestovné poistenie a príspevok 100 eur na ošetrenia u zubára. Všeobecná zdravotná poisťovňa zase prišla s benefitom 100 eur na člena skupiny, ktorú si poistenci vytvoria v špeciálnej aplikácii, 25 % na kúpeľný pobyt pre samoplatcov a 15 % na kúpu tlakomeru.

Prehľad benefitov nájdete na nasledujúcej strane >>