Súčasťou veľkej reformy nemocníc je aj garancia maximálnych čakacích lehôt. Znamená to, že ak poisťovňa nedokáže v určenom čase zabezpečiť pacientovi potrebný zákrok v slovenských nemocniciach, pacient bude mať nárok na liečbu v zahraničí.

"Maximálne čakacie lehoty pre medicínske služby bude mať každý pacient garantované. Je to ďalší významný prínos Plán obnovy a odolnosti SR a reformy nemocníc pre pacienta okrem vyššej kvality zdravotníckych služieb," píše rezort na sociálnej sieti Facebook a uviedla aj príklad. "Znamená to, že ak je pacientovi diagnostikovaná napríklad leukémia, pre akútnu intenzívnu liečbu leukémie bude garantovaná maximálna čakacia lehota 14 dní."

>> PRÍKLADY ČAKACÍCH LEHôT NA JEDNOTLIVÉ ZÁKROKY NÁJDETE V GALÉRII <<

Ministerstvo uviedlo aj príklady čakacích lehôt. Pokiaľ občan vyžaduje neurologickú liečbu následkov po mozgovej príhode, počká si najviac jeden mesiac. Pokiaľ ide o menej závažný zákrok, ako napríklad operácia pruhu, čakacia lehota je maximálne 120 dní. Viac informácií o reforme nemocníc si môžete prečítať priamo na stránke ministerstva.

Prečítajte si aj: