Nemocnica hovorí, že ide o šírenie nepravdivých informácií. „Celých 11 mesiacov bola matka dieťaťa ubytovaná v nemocnici a vždy, aj mimo určených hodín, keď to situácia umožnila, bola pri svojom dieťati,“ povedala Dana Kamenická, hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb.


Ako ďalej tvrdí, lekári Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) matke celý čas pomáhali zvládnuť náročnú situáciu. V osudnú noc však museli zachraňovať viacero bábätiek. „DKAIM je špecifické pracovisko, kde rodič nemôže byť sústavne pri svojom dieťati, aj počas poslednej noci prijali lekári tri deti s potrebou intenzívnej liečby vrátane resuscitácie,“ vysvetlila. 


„Ak by sa situácia počas noci zmenila, mama by bola okamžite privolaná, na čom sa spoločne  dohodli. Preto sa snažíme rodičom zabezpečiť ubytovanie priamo v nemocnici, aby boli pri svojom dieťati čo najbližšie,“ pokračuje Kamenická. Dodala, že posledné hodiny života dieťatko prežilo s mamou a v kruhu najbližšej rodiny.

Na sociálnej sieti sa k prípadu vyjadril aj personál nemocnice. „Stáli ste niekedy pri dieťati, ktorému sa poskytuje akútna starostlivosť a úkony na záchranu života, snažíte sa mu pomôcť a za chrbtom vám kričí užialená zúfalá matka a trhá vás od dieťaťa, búcha do vás, začne vás biť, ťahať, prosiť, aby ste pomohli. Ako má v tejto situácii zdravotník pomôcť dieťaťu čo najlepšie, keď má čo robiť s rodičom? Všetko má proste svoje hranice...“odpovedala na komentár vo verejnej diskusii zdravotníčka.

Odborníčka: Ako sa mala zachovať nemocnica