Jedenásťmesačný Mirio bol Marceliným vytúženým dieťatkom. Hoci mala bezproblémové tehotenstvo, bábätko sa narodilo predčasne v 27. týždni. Komplikácie nastali krátko po chlapčekovom narodení.


„Lekári mi dávali najavo, že malý nemá šancu na vyliečenie. Preto som začala obvolávať zahraničné kliniky, ktoré by môjho syna vedeli zachrániť. Komunikáciu s lekármi som znášala veľmi ťažko,“ poznamenala matka. Žiaľ, krutý zvrat nastal minulý piatok.


„Boli sme u neho s mojím otcom päť hodín. Večer som sa pýtala na Miriov stav. Doktorka mi povedala, že zomiera, a keď sa stav zhorší, zavolajú ma. Celú noc som bola pred ARO, no k synovi ma nepustili. Až v sobotu ráno o 8.30 hodine. Môj syn, moje levíča, ma počkal, aj starých rodičov. Akoby vedel, že v ten deň mám narodeniny a počkal ma napriek tomu, že už bol veľmi slabý. Nikdy im neodpustím nehumánnosť, neľudskosť, bezcitnosť, arogantnosť a hyenizmus odoprieť matke byť s umierajúcim dieťaťom. Nemohla som stráviť s Miriom jeho posledné hodiny,“ podotkla Marcela.


O prípad sa zaujíma už aj šéfka rezortu zdravotníctva. „Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vyjadruje ľútosť nad daným prípadom, vedenie nemocnice požiada o vysvetlenie postupu,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa Zuzana Eliášová.