Zmena taríf platí pre vybrané medzinárodné zásielky. „Táto úprava nadväzuje na už schválenú úpravu taríf, ktorá je platná od 1. 1. 2018 a dotkne sa doporučených a poistených listových zásielok, a tiež niektorých druhov listov a balíkov," informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková.

Dôvodom zdražovania sú podľa nej neustále rastúce tzv. terminálne poplatky, teda náklady, ktoré platí Slovenská pošta zahraničným poštám za doručovanie zásielok v cieľových krajinách. „Prax za uplynulé mesiace ukázala, že ceny za zásielky v mnohých prípadoch nepokrývajú ani náklady Slovenskej pošty a je potrebné ich korigovať," dodala hovorkyňa.

Anketa
Posielate listy či balíky poštou?
  • 50%
  • 31%
  • 19%

Pošta tiež tvrdí, že ceny za medzinárodné zásielky sa nemenili už 9 rokov. Zaujímavé však je, že rovnaký argument použila Slovenská pošta aj pri zdražovaní na začiatku tohto roka, pričom už vtedy došlo k zvýšeniu cien za listy aj balíky do zahraničia.

Najciteľnejšie pocítime aktuálne zdražovanie pri doporučených listoch do Európy, kde namiesto 2,50 eura zaplatíme až 4,40 eura. Ušetriť môžete, ak svoju zásielku podáte cez ePodací hárok. Pri doporučených a poistených listoch vám dá pošta zľavu 10 centov, v prípade balíkov 20 centov eura.

Aj za tieto zásielky si priplatíme.
Aj za tieto zásielky si priplatíme.
Zdroj: Slovenská pošta

Cenu svojej zásielky si môžete preveriť >>TU<<

Prečítajte si aj:

Pocítili ste už zvýšenie cien? Napíšte nám do komentárov...