Ako prvý otvorí svoju predajňu holandský nepotravinový diskontný reťazec Action, ktorý príchod na náš trh ohlásil minulý rok. Obchod má celkovo viac ako 2 000 pobočiek v desiatich rôznych krajinách. Slovenským zákazníkom sľubuje ultra nízke ceny, až 1 500 produktov bude mať na cenovke sumu nižšiu ako 1 euro. Sortiment je na- ozaj rôznorodý, obchod ponúka produkty do domácnosti, dekorácie, hračky či oblečenie a sladkosti.

AKO BUDÚ VYZERAŤ A ČO BUDÚ PONÚKAŤ OBCHODY, KTORÉ ČOSKORO PRÍDU NA SLOVENSKO? FOTKY PREDAJNÍ SI POZRITE V »GALÉRII«

Obchod Action Slováci poznajú najmä zo susedného Rakúska, kde už má firma viacero pobočiek. U nás bude reťazec konkurenciou pre značky KiK alebo PEPCO. Prvá predajňa na Slovensku vyrastie v bratislavskej Petržalke, v nákupnom centre Danubia na Panónskej ceste. Otvorenie je naplánované na marec tohto roka.

O mesiac neskôr, v apríli sa slovenskí nákupní maniaci môžu tešiť na ďalšiu novinku, ktorou je írsky reťazec s lacným oblečením Primark. Módna značka vznikla pred 50 rokmi v Dubline. Dnes má takmer 400 pobočiek po celej Európe a Amerike. Doteraz za touto predajňou museli Slováci cestovať do Viedne, Brna či Prahy. Čoskoro k nim pribudne aj Bratislava.

Predajňu na ploche 3 660 štvorcových metrov otvoria v rozšírení nákupného centra Eurovea 2. Značka je symbolom takzvanej fast fashion, teda lacnejšieho rýchloobrátkového tovaru.

Článok pokračuje na ďalšej strane: TRETÍ REŤAZEC, KTORÝ PRÍDE TENTO ROK NA SLOVENSKO »»»