Potichu a bez súhlasu vlády či odborníkov. Napriek tomu k nám mieri ďalší náklad neregistrovanej vakcíny z Ruska s názvom Sputnik V. „Tretie lietadlo už na ceste, zatiaľ všetko podľa plánu na záchranu životov,),“ uviedol premiér Igor Matovič (Oľano) na sociálnej sieti.

Na Slovensko má dohromady prísť až dva milióny kusov ruskej vakcíny,  ktorou by sa mohlo zaočkovať až milión Slovákov. Dodávky majú byť postupné, druhý milión by mal prísť v priebehu mesiacov máj a jún. 

Prvé lietadlo prekvapivo pristálo na košickom letisku už včera poobede. Premiér spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím privítali lietadlo s veľkou pompou. Minister Krajčí dnes podpísal výnimku na používanie neregistrovanej vakcíny na Slovensku. Zodpovednosť za očkovanie touto vakcínou majú niesť ošetrujúci lekári. 

Premiér si týmto činom pohneval veľkú časť koalície, minister zas lekárov, ktorí majú niesť riziko. Napriek tomu, obidvaja tvrdia, že očkovanie Sputnikom pomôže zlej situácii s pandémiou.

„Ďakujem Vám, ktorí chápete rozhodnutie zabezpečiť pre ľudí okrem už nedostatočného množstva kontrahovaných vakcín cez Európsku komisiu aj ruskú vakcínu Sputnik V. Ide o kvalitnú vakcínu, ktorá nám pomôže zachrániť tisícky ľudských životov,“ uviedol Matovič včera večer.