Kontaminácia vznikla podľa firmy v dôsledku technickej poruchy na jednom z výrobných zariadení. „Kontaminácia nie je plošná a masívna, mlieko sa však aj pri uchovávaní v správnych skladovacích podmienkach môže kaziť, a preto ho na konzumáciu neodporúčame," uviedla firma.

FOTKY VÝROBKOV SI POZRITE V »GALÉRII«

Kontaminované mlieko spoznáte tak, že nemá typickú chuť a vôňu. U citlivých jedincov môže konzumácia mlieka spôsobiť tráviace problémy. Napríklad spoločnosť Lidl už sťahuje z obchodov tri druhy mlieka značky Pilos, ktoré pre značku spoločnosť Olma vyrába. Mlieko sa dostalo aj na pulty predajní Albert.

Sťahované sú výrobky Pilos čerstvé mléko 1,5 % 1 liter, Pilos čerstvé mléko 3,5 % 1 liter a Pilos Bio čerstvé mléko 1 liter s dátumom spotreby 26. až 30. októbra 2021. Týka sa to iba mlieka v PET fľašiach, nie v kartónových škatuliach. 

„V prípade, že ste si spomenutý produkt zakúpili, môžete ho priniesť späť do ktorejkoľvek predajne, pričom Vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku," uvádza reťazec Lidl. Mlieko je možné reklamovať aj priamo u spoločnosti Olma, a.s. na e-mailovej adrese [email protected]

Mohlo by vás zaujímať: