Podvodníci opäť našli nový spôsob, ako oklamať dôverčivých ľudí. Najprv pošlú list, potom chcú prísť priamo k vám domov! Dávajte si pozor a radšej to rýchlo nahláste úradom!

V liste ľuďom tvrdia, že zamestnanci Štatistického úradu (ŠU SR) prídu skontrolovať správnosť informácií zo Sčítania obyvateľstva 2021 priamo k vám domov a máte sa na takúto návštevu pripraviť. List je  dokonca napísaný na niečom ako  sfalšovaný hlavičkový papier ŠUSR a obsahovať aj kontakty a údaje na ŠUSR.

„Týmto spôsobom si dovolíme VAROVAŤ VERREJNOSŤ, že nič podobné Štatistický úrad SR a jeho zamestnanci nerealizujú! Zber údajov od obyvateľov bol ukončený, žiadne kontroly doma u obyvateľa vykonávať nebudeme a ani dodatočne požadovať žiadne údaje od obyvateľa,“ upozorňuje hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 Jasmina Stauder.

„Podobný list v schránke je pokus o podvod. Prosíme obyvateľov, aby nikoho pod takouto zámienkou nevpúšťali do svojho obydlia, aby neposkytovali nikomu žiadne osobné informácie! Taktiež žiadame obyvateľov, aby sa obrátili okamžite na políciu - ak čokoľvek podobné zaznamenajú,“ doplnila. 

Mohlo by vás zaujímať: