Daňové priznanie sa týka každého, kto za celý vlaňajší rok zarobil aspoň 1 968,68 eura. Napriek tomu ho väčšina zamestnancov sama nikdy nepodávala. Je to preto, že ročné zúčtovanie preddavkov na daň za nich urobil zamestnávateľ.

Aby ste sa vyhli podávaniu daňového priznania, musíte zamestnávateľa o ročné zúčtovanie požiadať. Máte na to už len posledné dni! „Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 15. februára 2019 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby v termíne do 31. marca 2020," informovala hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová.

Zamestnávateľ vás na túto možnosť nemusí upozorniť, ak ale o zúčtovanie požiadate včas, nesmie vás odmietnuť. Ak ste robili u viacerých zamestnávateľov, zúčtovanie vám urobí ten posledný. Do 15. februára mu musíte doručiť potvrdenie o príjmoch od ostatných zamestnávateľov.

Kedy to za vás neurobia? >>