Momentálne počasie u nás ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš, ktorá zabezpečuje aj do našej oblasti prílev teplého a vlhkého vzduchu od juhu.


„V stredu a vo štvrtok sa bude vzduch výraznejšie labilizovať a vrátia sa k nám silnejšie búrky,“ varujú meteorológovia z imeteo.sk.


Vzduch bude premenlivý už dnes v noci. Podľa predpovede by sa prvé búrky mali objaviť už zajtra ráno a to najmä v južnej polovici Slovenska. Tieto ešte nebudú intenzívne, očakávajú meteorológovia.


Ďalšie búrky by mali postupne pribúdať v priebehu stredy, najmä poobede. „Búrky by mali byť viazané najmä na hornaté oblasti a prinesú prívalové zrážky a ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie či silnejší nárazový vietor,“ informuje portál imeteo.sk.


Situácia sa zhorší vo štvrtok, meteorológovia očakávajú vlnu intenzívnych búrok. Ďalšia vlna dažďov a búrok by mala doraziť vo štvrtok večer a v noci na piatok.


„Vtedy by sa mal nad naše územie postupne nasúvať studený front, ktorý by mal priniesť intenzívne frontálne búrky. Tie budú sprevádzané krupobitím, ale už aj silnejším nárazovým vetrom,“ upozorňujú ďalej.

Mohlo by vás zaujímať: