Kým v susedných krajinách potraviny v priemere vzrástli o čosi vyše percento, u nás to bolo viac ako o štyri. Podľa obchodníkov sú za tým vyššie náklady na mzdy, keďže sa zaviedli príplatky za prácu v noci, cez víkendy a sviatky.


Okrem toho budú mať výdavky aj na rekreačné poukazy a vzrástli aj ceny energií. Viaceré nariadenia sa tak prejavili na cenách tovarov. To sa však Slovákom nepáči. Na facebookovej stránke Plus JEDEN DEŇ sa osopili na obchodníkov aj politikov. Pozrite, čo si myslia o neustálom zdražovaní potravín!


„Vyhovárajú sa jeden na druhého, proste či politici alebo obchodníci sú nenažratí,“ nazdáva sa čitateľka Anna.


Niektorí porovnávajú platy a ceny potravín so zahraničím. „Všetko si len reťazce a obchodníci prekrúcajú. Nemusíme ísť ďaleko a spravme si porovnanie. Rakúsko - ceny sú rovnaké ak nie nižšie pri niektorích potravinách, ale platy sú vyššie niekoľkokrát. Nedele sú obchody zavreté a aj na sviatky. Zamestnanci majú vyššie benefity ako na Slovensku. Tak kde je pravda? Slovenskí politici si nás nevedia zastať,“napísal Jozef.


Mnohým zas prekáža, ak s cenou potravín nerastie výška mzdy. Ročúlilo to aj čitateľa Martina. „Ale platy neporastú!“ Čitateľka Marta zas vraví, že za potraviny zaplatí viac, ale.. Keď bude čím platiť, mile rada.“


Iní sú radi, že na Slovensku nenakupujú. „Ešteže žijem preč, inak by ma už dávno d..lo,“ hovorí Juraj.


No a niektorí prišli s riešením. Napríklad Ľudovít s týmto nápadom. „Ja som si už kúpil malú pekárničku a chystám sa v nej vyrábať chlieb, čo mi dovolí odstrihnúť sa od pekárov. Čo sa týka mäsa, keď dokážu bez neho žiť tisícky iných, neviem prečo by som ja nedokázal znížiť jeho konzumáciu na minimum. Ovocie a zeleninu si začnem vážiť podstatne viac, čaká ma výstavba pivnice a súdruhovia nenažranci, môžem vám ukázať prostredník!“

Mohlo by vás zaujímať: