S Google Street View sa už môžete poprechádzať aj po Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Dostupných je všetkých 15 modulov, ktoré sú nafotené 360-stupňových pohľadoch.

Vstúpiť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu môžete >>TU<<

Okrem observatória, z ktorého je vidieť Zem, astronauti sprístupnili aj časť svojho súkromia. Nahliadnuť môžete napríklad do ich spálne či jedálne.

Projekt vznikol v spolupráci s americkou NASA a európskou ESA. Fotenie bolo oveľa náročnejšie ako v bežných podmienkach, keď snímky zbiera systém 9 fotoaparátov umiestnených spravidla na aute.

Fotky z vesmíru robil pomocou digitálnej zrkadlovky astronaut Európskej vesmírnej agentúry Thomas Pesquet. Neobišlo sa to bez komplikácií. Okrem toho, že šesť astronautov 12 hodín denne zamestnáva údržba stanice či výskum, fotenie sťažovala aj nulová gravitácia.

Anketa

Využívate službu Street View?

Áno, je to super 0% Ani veľmi nie 0% Čo to je Street View? 0%Celkový počet hlasujúcich: 0

Prechádzku po ISS spestrujú krátke texty umiestnené priamo na niektorých objektoch. Dozviete sa z nich napríklad, ako funguje recyklácia vody alebo vzduchu.

Street View snímky ISS sú dostupné prostredníctvom Google Máp a Google Earth na desktopoch aj smartfónoch na platformách OS Android, iOS, Daydream VR a Expeditions.

Čítajte viac