Profesor Krčméry bol prvým zaočkovaným človekom na Slovensku. Podieľal sa na celoplošnom testovaní, pomáhal pri očkovaní, bol členom krízového štábu, členovia vlády k nemu do dnes chodia po rady ohľadom pandémie. Okrem toho sa venuje charitatívnej činnosti a zúčastnil sa niekoľkých misií. Tá posledná však na jeho zdraví zanechala vážne zdravotné následky, pre ktoré musel s misiami nadbro skončiť.

Jednou z prvých krajín, ktoré v rámci misií navštívil, bol Sudán. „Ten Sudán bol ďaleko najťažší, vtedy bola občianska vojna, takže tam nič nebolo. V Sudáne sú všetci chudobní, tam si nikto nezávidí, tam sa nedalo ani osprchovať, ani umyť, ani nič," opísal v relácii Reflex na televízii Markíza profesor Krčméry. „Keď som sa vrátil zo Sudánu, tak som si kľakol pred záchodovú misu a poďakoval som, že pán Boh stvoril záchodovú misu, lebo sme ju nevideli veľmi dlho," povedal.

Pred rokom bol na svojej poslednej misii v Kambodži, kde dostal piatykrát maláriu. Zanechala na ňom trvalé vážne následky. „Keď som dostal cerebrálnu maláriu, tak potom som už mimo Európy necestoval. Pol mozgu mi odumrelo," povedal Krčméry. „Ja idem len na polovičný výkon mozgu, štvrtinový výkon pamäte a polovičný výkon zraku. Tá malária zanechala stopy, no ja sa nesťažujem. Dokonca si myslím, že už som mal byť na druhom svete," uviedol Krčméry s tým, že aj do dôchodku aj na druhý svet sa chystá s radosťou.

Na obrazovkách bol v priebehu minulého roka profesor Krčméry čoraz častejšie. V ktorých reláciách sa objavil? Pozrite v »GALÉRII«

Článok pokračuje na ďalšej strane: Čo za svoj život profesor Krčméry preskákal? »