Tím prognostikov spoločnosti AccuWeather analyzoval počasie na celom svete, aby dal dokopy, čo sa bude diať v Európe v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Hlavní meteorológovia Tyler Roys aj Alan Reppert sa domnievajú, že toto leto by mohlo byť na väčšine kontinentu teplejšie ako zvyčajne.

Leto na severnej pologuli oficiálne začne v utorok 21. júna. Tí, ktorí túžia po príchode novej sezóny, možno však radšej oslávia príchod 1. júna, čo je prvý deň meteorologického leta.

PREDPOVEĎ POČASIA PO DŇOCH PRE SLOVENSKO NA CELÉ LETO 2022 SI POZRITE V »GALÉRII«

Najväčších horúčav sa toto leto dočká Španielsko, Portugalsko, Francúzsko a celé Taliansko. Budú tu až tak vysoké teploty a suchý vzduch, že tu meteorológovia dokonca vystríhajú pred ničivými lesnými požiarmi.

V severnej Európe a na Britských ostrovoch meteorológovia príliš intenzívne horúčavy neočakávajú. Na začiatku leta sa tu výraznejšie oteplí, no potom nastane obdobie, počas ktorého sa budú rýchlo striedať teplé obdobia s návalmi dažďa, a to najmä v Severnom Írsku a Škótsku.

Západnú Európu spolu s Českom a Poľskom čaká teplé a suché leto s trochou zrážok. Teploty sa vyšplhajú na nadpriemerné hodnoty.

Aké počasie budeme mať v lete na Slovensku? Dozviete sa na ďalšej strane »»»