Baran (21. 3. - 20. 4.)

Toto znamenie je výbušné, tvrdohlavé, ale aj racionálne. Vo vzťahoch môže mať problém pre svoju dominanciu. S rybami či pannou to hviezdy na dlhodobý vzťah nevidia, najvhodnejší partner pre barana je strelec. Vzájomné porozumenie a príťažlivosť zabezpečia občas potrebné ústupky a dlhodobé pekné spolužitie. Vhodnými partnermi pre barana je aj lev či vodnár. Baran s baranom sa väčšinou nezhodnú vôbec.

Baran je výbušný a tvrdohlavý.
Baran je výbušný a tvrdohlavý.
Zdroj: Shutterstock

Býk (21. 4. - 20. 5.)

Ide o obetavé znamenie, ktoré si lásku vie ceniť. Nevrhá sa do vzťahov bez rozmyslu a je veľmi žiarlivý. Charakterom sa hodí najviac k panne, a porozumie si aj s rakom, ktorý je rodinný typ a rovnako oddaný ako býk. S kozorožcom tiež nájde spoločnú reč. Blíženci či lev sa podľa hviezd vedľa býka dlho neohrejú, rovnako ani vodnár. Žena Býk je romantická, muž sa rád obzerá po iných. Obaja radi vlastnia svojho partnera. Môže to byť dôvodom na výčitky, takže býk s býkom nie je ideálna kombinácie.

Blíženci (21. 5. - 21. 6.)

Blíženci sú označovaní ako rozpoltené znamenie, ktoré rado objavuje, skúša a tak aj častejšie mení partnerov. Natrvalo však dokáže zakotviť napríklad pri levovi, s ktorým si vyhovujú svojou fantáziou a búrlivejším životom, veľmi podobne je to aj s dobrodružným vodnárom. Blíženci si práve pre svoju povahu nesadnú s rybami, ktoré očakávajú vo vzťahu istotu, ani s kozorožcom, ktorý je skôr opatrný. Vzťah dvoch premenlivých Blížencov môže vydržať, ak nájdu kompromis a odolajú vážnym zvodom ostatných znamení.

Ďalšie znamenia nájdete na nasledujúcej strane.