Ústredný krízový štáb rozhodol, ako sa vysporiadať s letnými dovolenkami. V Európe sa už totiž šíri nebezpečný delta variant a je otázkou, kedy sa zavlečie aj k nám a spôsobí tretiu vlnu pandémie.

„Cestovanie sa zatiaľ nebude obmedzovať, ale vstupenkou od istej doby, ktorá nebude veľmi dlhá, bude očkovanie a potom registrácia v tzv. eHranici s potvrdením PCR testovania, ktoré bude vykonané na piaty alebo ôsmy deň podľa nariadenia Úradu verejného zdravotníctva,“ uviedol po rokovaniach minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant Oľano.

 

Minister zdravotníctva Lengvarský: Ak nebudeme v lete zodpovední, na jeseň príde LOCKDOWN!

Zároveň všetkých občanov vyzval, aby sa nechali očkovať a nemali problém pri návrate zo zahraničia. „Ostatní sa budú musieť povinne registrovať v eHranici a toto bude prísne kontrolované na vstupe do Slovenskej republiky,“ doplnil.

Všetky opatrenia sa robia kvôli šíreniu nebezpečného delta variantu. „Môžeme to nazvať, že prichádza tretia vlna, nová epidémia. Tento vírus je nová situácia, je dva až sedemkrát nákazlivejší. Má kratšiu inkubačnú dobu. Tým, že sa takto rýchlo šíri, zaplní nám obložnosť nemocníc tak, že nebudeme môcť zase robiť inú medicínu,“ upozornil profesor Vladimír Krčméry.

Znepokojivé správy z ministerstva zdravotníctva: Slová, ktoré NECHCEL počuť nik!

Kontroly na hraniciach budú 24 hodín denne 7 dní v týždni a registrácia bude striktne vyžadovaná. „Nepustia vás na Slovensko bez toho, aby ste boli zaregistrovaní a následne objednaní na PCR test,“ uzavrel Lengvarský. Neočkovaní tak ešte pred vstupom na Slovensko musia mať termín na test. Dovtedy budú musieť ostať v karanténe.

Lengvarský doplnil, že očkovaní majú jednu ďalšiu výhodu. Neochorejú na nový nebezpečný delta variant. Ľudia by sa mali očkovať najmä pre ochranu svojho zdravia, ako aj svojho okolia.

Prečítajte si tiež: