Hoci sme si v uplynulých dňoch užili celkom príjemné počasie, pohoda sa čoskoro skončí. Na toto ročné obdobie podpriemerné teploty sa opäť zvýšia a znova sa budeme dusiť vo vlastnej šťave. „Aktuálne popoludňajšie teploty sa na našom území pohybujú od 2 až do 6 °C pod hranicou dlhodobého normálu,“informuje slovenský portál iMeteo.

Do oblasti strednej Európy sa začne presúvať teplý vzduch a teploty by sa mali konečne dostať na hranicu dlhodobého normálu. Tridsiatku by mali prekročiť už v sobotu. „Počas nasledujúceho víkendu by mali teploty vystreliť nad hranicu dlhodobého normálu a popoludňajšie víkendové teploty by sa mali pohybovať o 2 až 5 °C nad hranicou dlhodobého priemeru,“ uviedol portál.

Okrem tropického počasia cez víkend sa už zajtra, podľa všetkého, vrátia búrky. „Počas dňa, kedy teploty budú postupne atakovať hranicu +30 °C sa vlhejšia vzduchová hmota bude na našom území labilizovať a v nej začnú vznikať prehánky a búrky... Búrky by sa mali začať vytvárať najmä počas popoludnia,“ ďalej predpokladá iMeteo.

Predpoveď počasia na najbližšie dni nájdete >>TU<<

Mohlo by vás zaujímať: