Lekár a odborník na zdravotníctvo Tomáš Szalay tvrdí, že nezáleží na tom, či nemocnicu vlastní štát alebo súkromný investor. „Je jedno, či je mačka čierna alebo biela, dôležité je, že chytá myši. Čiže je jedno, či je nemocnica štátna alebo súkromná, hlavne, že bude poskytovať zdravotnú starostlivosť," komentoval Szalay.

Menej podstatné je podľa neho aj to, koľko má nemocnica lôžok. „Dôležité je, koľko pacientov dokáže na tých lôžkach otočiť, aká je produktivita atď. Koncept Borov je veľmi dobrý v tom, že lôžka sú univerzálne, tzv. plávajúce. To znamená, že máte toľko lôžok, koľko potrebujete. Izba môže byť jeden deň urologická, ale keď na druhý deň príde neurologický pacient, tak bude neurologická. Toto je cesta do budúcnosti, takže nepotrebujete tisíce lôžok," dodal analytik Health Policy Institute.

Dodal, že keď súkromník s menším počtom personálu a lôžok dokáže urobiť porovnateľný počet a kvalitu výkonov, ukáže sa, ako veľmi je štát neefektívny. „Vtedy uvidíme, ako brutálne sa plytvá v štátnom zdravotníctve," vyjadril sa Szalay.

V momente, ako sa otvoria Bory, bude podľa neho nezmysel stavať neďaleko ďalšiu nemocnicu Rázsochy. Oveľa prínosnejšia by bola nemocnica vo východnej časti mesta, pri diaľnici D1, kde je dostatok priestoru a kde takéto zariadenie chýba. Sanitky privážajúce pacientov z regiónov na východ od Bratislavy by nemuseli chodiť cez celé mesto.