Nepretržité otváracie hodiny obľúbenej siete fastfoodov McDonald´s sú minulosťou. Ak ste sa na aute zvykli v noci zastaviť na hamburger či hranolky, odteraz to budete musieť stihnúť skôr.


Väčšina prevádzok zosekala otváracie hodiny. Nová otváracia doba Drive Thru je od nedele do štvrtka do 2.00 ráno, v piatky a soboty o hodinu dlhšie, do 3.00 ráno.


„Na základe analýzy štatistík návštevnosti sme dospeli k záveru, že prevádzkovanie modelu 24h reštaurácií nie je v dnešnej dobe pre nás z viacero dôvodov optimálne,“ uviedla Zuzana Svobodová, riaditeľka oddelenia PR a komunikácie pre Českú republiku a Slovensko.


„Ide hlavne o počet zákazníkov a objednávok v kontexte našich personálnych nákladov, ide o náročnosť manažmentu nočných zmien, ale aj bezpečnosť prevádzky počas noci. Zo štatistík vieme, že zmeny sa drvivej väčšiny našich zákazníkov nedotknú,“ dodala.


Zmeny otváracích hodín sa týkajú týchto bratislavských prevádzok: Avion - Ivanská cesta 14, Rožňavská 34, Lamačská cesta 1/A, Prievozská 36 a Danubia - Panónska cesta 38.


Vodiči môžu časovo neobmedzené služby McDonaldu využívať už len v Košiciach.


Na Slovensku už po desiatej večer nie je otvorený ani žiadny veľký hypermarket. Otváracie hodiny posledný mesiac zmenilo aj Tesco. Zrušilo nonstop prevádzky hypermarketov Tesco Extra v Petržalke a na Zlatých Pieskoch, ktoré sú po novom otvorené do 22.00.

Mohlo by vás zaujímať: