Do potravín a drogérií sa počas pracovného týždňa od 9.00 do 11.00 môžu dostať len seniori nad 65 rokov. Samotní dôchodcovia sa však vzbúrili, keď im chceli zakázať prístup do obchodov v inom čase ako im vyhradenom. Až štvrť milióna z nich totiž pracuje a nemalo si kedy nakúpiť.


Ľudia na sociálnych sieťach sa však búria. Podľa nich je prax taká, že seniori sú v obchodoch od rána do večera a zvyšok Slovákov je diskriminovaných na dve hodiny denne. „Veď obmedzovaní sú ostatní ľudia, dôchodcovia sa po obchodoch motaju celý deň, že už z toho majú národný šport a ľudia si nemôžu v čase od 9.00. do 11.00 nič kúpiť,“sťažuje sa na sociálnej sieti Renáta.


„Dnešný zážitok z Lidla. O 8:00 dôchodca dedko ešte aj surovo predbehol minimálne 5 ľudí, a keď som ho upozornila, vyhováral sa na malý nákup. A kašlal na nás čakajúcich!,“prispieva v diskusii Katka.


Samotní obchodníci už volajú po zmene. V obchodoch by bolo už treba zrušiť čas vyčlenený pre seniorov, ako aj hygienickú plochu predajne - 15 metrov štvorcových, požadovanú na jedného zákazníka, tvrdí prezident zväzu obchodu Martin Katriak.


„Evidujeme však ešte dve regulačné podmienky, ktoré svojho času mali iste svoje opodstatnenie, ale radi konštatujeme, že už nie sú potrebné. Ide o osobitný čas vyčlenený pre seniorov a obmedzenie 15 m2 na zákazníka. Tieto opatrenia by mohli byť už zrušené," povedal pre tasr Katriak.

Anketa
Mali by sa zrušiť hodiny vyhradené pre seniorov?
  • 97%
  • 3%

Prečítajte s tiež: