1. Dôležité je vybrať si správne rúško!

Použite rúško, ktoré vám dobre sedí na nose a bude čo najlepšie priliehať k nosu. Najlepšie je rúško so všitým drôtikom, ktorý sa dá vymodelovať podľa tvaru nosa. Vydýchnutý vzduch potom neuniká pod horným okrajom rúška a vaše okuliare sa tým pádom toľko nezahmlievajú.

2. Rúško až k očiam, okuliare nižšie.

Rúško si dajte čo najbližšie k očiam a okuliare položte nižšie na nos. Okuliare sa budú menej zahmlievať aj špiniť. Snažte sa obmedziť dotýkanie okuliarov. Len pozor, umiestnenie okuliarov nižšie ľahko posunie ohniská okuliarov a cez multifokálne (progresívne) okuliare nemusíte vidieť rovnako.

 

3. Použite jar!

Aspoň na začiatku a konci dňa si umyte svoje okuliare vlažnou jarovou vodou a osušte ich handričkou z mikrovlákna. Handričku z mikrovlákna majte stále po ruke. Skúsiť môžete aj špeciálne spreje proti zahmlievaniu. Navyše, kedy inokedy si vytvoriť návyk na pravidelné čistenie okuliarov, než teraz?

4. Ak nemáte po ruke jar, skúste mydlo.

Vaše okuliare vyčistí a zároveň z časti vydezinfikuje aj klasické tuhé mydlo. Naopak tekuté mydlo vám skôr život znepríjemní. Určite okuliare nečistite liehom, môžu popraskať nielen sklá, ale aj rámy, prípadne sa začne odlupovať farba.

Ďalšie rady + bonusový tip » » »