Slovenka z Hornej Lehoty si v roku 2014 založila exkluzívnu zoznamovaciu agentúru Find L’Amour, ktorá má pobočky v Prahe, Londýne, Mníchove, New Yorku či Dubaji. Klientov má z viac ako 30 krajín, v jej zoznamke však nenájdete žiadnu zlatokopku ani zákazníka vyhľadávajúceho len sex. Verí na lásku a pomôže ju nájsť aj vám. No len vtedy, ak ste pripravení!

V čom je vaša zoznamka iná ako ostatné?

Žiadna agentúra neskúma klientov do takej hĺbky ako my. Nepozerajú sa, prečo sú dotyční ľudia single. Príčiny sú často niekde vnútri, idú až do rodiny klientov. Pomáhame im pochopiť, prečo si dosiaľ vyberali nesprávnych partnerov a čo môžu urobiť, aby boli vo vzťahu šťastní.

Prečo si ženy nevedia vybrať vhodného partnera?

Mnohé majú problém dôverovať mužom. Mala som klientku, ktorej partner bral drogy, dal sa vydržiavať, nebol schopný prevziať rolu pravého muža. Keď sa rozišli, vykradli jej byt a všetko nasvedčovalo tomu, že s tým má niečo spoločné práve on. Problém nájsť si vhodného partnera je väčšinou v tom, že máme zlú skúsenosť buď sami, alebo naši rodičia. A tá nás akoby „naočkuje“, ideme v tom istom vzorci.

Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Zdroj: archív K. N.

Čo tým myslíte?

Napríklad otec odíde od rodiny a mama to deťom vysvetlí tak, že bol „hrozný“. Dcéra si potom odnesie do života presvedčenie, že ju otec nemá rád, že je zlý človek a takto sa pozerá aj na iných mužov. Všetkých hádže do jedného vreca.

Aký je najväčší problém u mužov, ktorí sú single?

U mužov vidíme vzorec „mamičkinho miláčika“, ktorý nikdy nevyrástol. Celý život sa správa ako malé dieťa, hľadá si náhradu matky, nie partnerku.

Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Zdroj: archív K. N.

Ako im potom pomôžete?

Každý je v nejakom emočnom vzorci a my mu pomáhame odomknúť ho. Naším cieľom nie je prerobiť klienta, ale sprevádzať ho na ceste poznávania samého seba. Keď sa lepšie spozná, zistí, prečo priťahoval určitý typ partnerov a zároveň to, akého partnera by chcel. Pochopí aj to, čo musí urobiť sám, aby priťahoval iný typ partnerov ako doteraz.

Slobodní ľudia sa najčastejšie zoznamujú v baroch. Osobne si myslím, že tam stretnem akurát niekoho, kto chce sex na jednu noc...

Už len fakt, že nemáte chuť rozprávať sa v bare s oplzlým mužom, pôsobí na vás tak, že automaticky očakávate, že takého stretnete. Keďže to očakávate, tak aj premýšľate a potom naňho naozaj natrafíte, lebo si ho jednoducho privoláte.

Romantika, ako sa patrí.
Zdroj: archív K. N.

Problémom je aj dlhý pracovný čas. Ako si má nájsť partnera človek, ktorý pracuje 10 či 12 hodín denne?

Ak niekto pracuje tak dlho a potom 8 hodín spí, nemá čas ani na seba, nieto ešte na hľadanie partnera. Na to si musíte vytvoriť priestor. Svojim klientom odporúčam, aby skôr ako im do života vstúpi partner, hodinku vo svojom dni pomyselne vyčlenili na to, že partner tam už je. Musíte byť nastavená na to, že hodinu denne máte pre partnera.

Sú aj iné prekážky ako nedostatok času?

Niekedy mi klientka povie – momentálne mám milenca, no dám ho nabok, keď mi do života vstúpi partner. Pokiaľ však milenca vídavate každý deň, vkladáte doňho všetku svoju energiu, tak k vám ani nemá ako prísť nový partner. A tiež sa nám často stáva, predovšetkým u mužov, že majú veľmi intenzívny vzťah s matkami. Volajú si s nimi každý deň alebo im mamy často zasahujú do života, mnohí s matkami ešte aj bývajú! Takýto muž už vlastne má partnerku – svoju mamu.

Zábava uvoľní atmosféru: Tento muž vyhral v tombole luxusnú bielizeň na mieru
Zdroj: archív K. N.

Čo s tým?

Jediným riešením je, že musí vyrásť, dospieť.

Teda najprv si musí vyriešiť vlastné problémy...

Pokiaľ si neprizná, že je jedinou príčinou toho, prečo je single, nikam sa neposunieme. Mnohí klienti však majú tendenciu hľadať zámienky vonku. Napríklad – som dlho v práci a nemám príležitosť niekoho stretnúť. To je hlúposť. Svojho priateľa som stretla v autobuse, všade stretávame ľudí.

Stalo sa, že niektorý klient vašej zoznamky začal baliť vás?

Stalo sa, že sa mi ozval muž, ktorého som vnímala ako potenciálneho klienta. Keď je pre mňa muž zaujímavý, tak, samozrejme, som schopná to dať najavo. V tomto som však dosť profesionálna a oddeľujem prácu od súkromia.

Katarína Němcová (34)
  • Pochádza z Hornej Lehoty. Po štúdiu masmediálnej komunikácie a multimédií v Trnave a v dánskom Aarhuse pracovala v Prahe ako lovkyňa mozgov.

  • Neskôr študovala na Taiwane čínštinu a získala v Šanghaji pozíciu manažérky v jednej z top 10 medzinárodných reklamných sietí.

  • V New Yorku pracovala pre prestížnu zoznamovaciu agentúru.

  • V roku 2014 sa presťahovala do Prahy a založila si vlastnú zoznamku pod názvom Find L’Amour. Označujú ju za jednu z najlepších dohadzovačiek v Európe.