Majú dnes ľudia problém zoznamovať sa?

Našim predkom pomáhali nájsť si muža či ženu ich rodiny a blízke okolie. Sobáše boli záležitosťou komunity, nie jednotlivca. Dnes sme na to sami. Plus náš životný štýl je rýchly a nároky oveľa vyššie než pred niekoľkými generáciami. Sme zaneprázdnení a navyše dnes na prvý pohľad nie je jasné, kto je zadaný a kto voľný. Voľakedy boli hlavne ženy špecificky odlíšené podľa svojho statusu. Vydaté nosili okrem obrúčky na prste šatku na hlave či iný účes. Dnes tieto vizuálne indikátory neexistujú.

 

To áno, ale sme aj slobodnejší a sebavedomejší ako kedysi, potrebujeme pomoc pri hľadaní partnera?

Podľa našich štúdií, ktoré sme spravili pre zoznamku LáskaTu, len 5 % respondentov nemá problém prihovoriť sa cudzej žene alebo mužovi a nadviazať kontakt. To znamená, že pre drvivú väčšinu je to stresová situácia alebo to radšej ani neskúša.

Aké je najlepšie miesto na zoznámenie?

Efektívne sú miesta, kde sa nachádzajú ľudia opačného pohlavia s rovnakými záujmami, ako máme my sami. Ak má niekto rád hory, tak sa môže zapísať do turistického krúžku, ak niekto rád bicykluje, do cykloskupiny, atď. Je dobré chodiť s otvorenými očami a snažiť sa spontánne komunikovať. Kdekoľvek. Schopnosť takýchto situačných ,small talkov´ sa dá natrénovať. No najefektívnejšie je to podľa mňa na akciách, aké organizujeme v zoznamke, lebo na nich je vysoká koncentrácia nezadaných ľudí, ktorí majú chuť sa zoznamovať. Sú dobre naladení, nik nikoho škaredo neodmieta.

Lucia im o svojej minulosti nepovedala >>