Posledné dni sa situácia s počtom nakazených neustále zhoršuje. Za štvrtok úrady verejného zdravotníctva vykázali nový denný rekord 419 prípadov. Igor Matovič po zverejnení týchto čísiel na facebooku napísal, že takto to ďalej nejde. „Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú... priniesli svoje výsledky. Výsledky boja za slobodu, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým," vyhlásil Matovič na sociálnej sieti.

Premiér dodal, že v čase, keď bojoval za jemnejšie pravidlá pre svadby, šport a kultúru, veril, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. „Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii ... a dnes sa sme na je počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí," vyjadril sa premiér.

Popoludní sa premiér vyjadril priamo k rokovaniu pandemickej komisie. „Už 4 hodiny prebieha doteraz určite najdôležitejšie zasadnutie Pandemickej komisie. Situácia je mimoriadne vážna a odvážne ochranné opatrenia musia byť prijaté. Situácia je mimoriadne vážna a odvážne ochranné opatrenia musia byť prijaté," oznámil premiér.

Už včera sa k situácii stretlo konzílium odborníkov, pandemická komisia zasadá na ministerstve zdravotníctva dnes od 11:00. Minister zdravotníctva Marek Krajčí nie je na rokovaní prítomný, pretože je po pracovnom stretnutí s nakazeným človekom v domácej izolácii. Premiér Matovič ale povedal, že Krajčí sa do rokovaní zapája online formou.

Čítajte ďalej: Aké opatrenia by mali zaviesť? >>