Mladého Lukáša priviezli do detskej nemocnice s bolesťou brucha v júli tohto roka. Lekári zistili, že jeho problém je oveľa vážnejší - nádor na mozgu.

Prvú operáciu podstúpil ešte koncom júla. Matke Michaele po zákroku povedali, že sa skončil dobre. Nepodarilo sa síce odstrániť celý nádor, ale to sa malo vyriešiť „ďalším drobným zákrokom". Matke sa to však nepozdávalo a začala mať podozrenia. 

Začiatkom septembra sa tak obrátila na kliniku neurochirurgie L. Dérera a na profesora Juraja Šteňa. Rodičia chceli, aby ich syna operoval on. To však nedovolil riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela s tým, že pre chlapca by bol prevoz medzi klinikami príliš rizikový. Obe pracoviská sú pritom od seba vzdialené len niekoľko desiatok metrov, obe budovy dokonca spája spoločná stena! 

Kliniky sa dohodnúť medzi sebou nevedeli a konflikt nakoniec vyeskaloval tak, že ministerka zdravotníctva Kalavská Štena ako hlavného odborníka Ministerstva zdravotníctva  SR pre neurochirurgiu odvolala a vyhlásila, že matka chlapca sa má sama rozhodnúť, kde jej syna budú nakoniec operovať. 

Lukášová matka dnes pre TV JOJ potvrdila, že si želajú, aby ich syna previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava, kde by ho odoperoval profesor Šteno. Následne by chlapca previezli naspäť do Národného ústavu detských chorôb. Lukáša by mohli operovať už zajtra. 

Mohlo by vás zaujímať: