Hoci aplikácia FaceApp funguje na trhu od roku 2017, až najnovšia internetová výzva z nej urobila absolútny hit. Určite aj vy máte vo svojom okruhu priateľov či známych, ktorí na sociálne siete „zavesili“ svoju podobizeň v starobe. Aplikácia zvládne aj opak, starších dokáže o niekoľko rokov omladiť, z mužov urobiť ženské vydanie a naopak.

Každý deň si FaceApp stiahne vyše 700-tisíc ľudí. Vyskúšal ju aj slovenský premiér Peter Pellegrini. Objavili sa však pochybnosti, či je služba bezpečná. Problémom je, že okrem fotiek vyžaduje prístupy aj k ďalším súborom vo vašom smartfóne. Samotné pretváranie fotografie sa neudeje vo vašom telefóne, ale na vzdialenom serveri. Navyše tvorca aplikácie spoločnosť Wireless Lab sídli v Rusku a podľa niektorých používaním FaceApp posielate svoje súkromie rovno ruským tajným službám.

Anketa
Podľahli ste tomuto ošiaľu aj vy?
  • 7%
  • 93%

Podľa IT experta je však aplikácia FaceApp napriek všetkému bezpečná. „Áno, spoločnosť sídli v Rusku, ale na spracovanie fotografií využíva servery na území USA. Táto informácia bola potvrdená aj nezávislým bezpečnostným výskumníkom Robertom Baptistom. Ja si nemyslím, že táto aplikácia je preto potenciálne nebezpečná,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ Lukáš Štefanko, analytik škodlivého kódu spoločnosti ESET.

Čo všetko z vás appka „vytiahne" sa dočítate na ďalšej strane >>