„Po okraji oblasti nižšieho tlaku sa do strednej Európy dostáva teplejší a vlhší vzduch. Počas dňa, ako tento vzduch ohrievajú slnečné lúče stúpa aj rosný bod,“ informuje slovenský web imeteo.sk, podľa ktorého tento stav pociťujeme najmä na vlastnom pohodlí.

Hoci v tomto týždni Slovákov nepotrápili extrémne horúčavy ako počas minulého, dvakrát príjemne sa necítime. Teplota na teplomeroch klesla, potíme sa však naďalej a na vine je práve vlhký vzduch. Podobné podmienky sú ideálnym pôsobiskom pre vznik búrok či krupobitia, no pre bežné fungovanie.

Nanešťastie, nepríjemné dusno budeme musieťvydržať ešte zopár dní. Prúdenie teplého a vlhkého vzduchu teploty udrží počas dňa na hranici 25 stupňov. Zmeny sa dočkáme až počas víkendu. „Nad naše územie dostane zvlnený studený front. Až potom sa na našom území ochladí,“píše imeteo.sk.

Predpoveď počasia na najbližších 5 dní nájdete >>TU<<!

AKTUÁLNE Slováci bojujú s následkami prívalových dažďov

„Výrazná búrková činnosť prebieha momentálne v hornatých oblastiach stredného a severozápadného Slovenska. Na viacerých miestach sa vyskytuje intenzívny dážď ale evidujeme aj krupobitie. Najvýraznejšie búrky sa prehnali cez oblasť Čadce a Bytče, kde priniesli prívalové zrážky. Podľa našich informácii zasahujú v obci Hvozdnica neďaleko Bytče hasiči, ktorí odčerpávajú vodu,“ informoval nedávno slovenský web imeteo.sk.

Búrok ma ná našom území dnes ešte pribudnúť. V neskorších popoludnajších a večerných hodinách by sa mali objaviť aj na východnom a západnom Slovensku.

Slovensko v uplynulých dňoch potrápili búrky aj krupobitie

Prečítajte si tiež: