Trh s kryptomenami je čoraz väčší a ťažšie prehľadný. To však nemusí byť prekážkou. Na Slovensku vznikla prvá spoločnosť, ktorá ponúka bezpečné a jednoduché investovanie do kryptomien. „Naši investori zarábajú na raste trhu ako takého a nie na lokálnych výkyvoch konkrétnych mien. Podľa našich prepočtov má trh s kryptomenami z dlhodobého hľadiska mimoriadny potenciál,“ vysvetľuje Juraj Forgács, zakladateľ a CEO spoločnosti Fumbi.

Ako investor nemusíte riešiť otázku, kde, kedy a ktoré kryptomeny nakúpiť, ani ako ich bezpečne uložiť. Nemusíte ani sledovať, ktorá kryptomena bude rásť a ktorá klesať. Unikátny algoritmus vašu investíciu inteligentne prerozdelí do dynamického portfólia, ktoré tvorí 31 top kryptomien s najväčším trhovým podielom.

Začať môžete so sumou už od 50 eur. Investovanie s Fumbi je spoplatnené, no poplatky patria k najnižším na trhu s kryptomenami. Výhodou je, že jediným a výlučným vlastníkom svojich kryptomien zostávate vy. Stav vašich investícií si môžete spravovať cez svoj profil, k svojmu majetku sa vždy dostanete a môžete si ho nechať kedykoľvek vyplatiť aj v eurách.

 Hoci spoločnosť vznikla len v januári tohto roka, za sedem mesiacov má registrovaných viac ako 2000 užívateľov prevažne zo Slovenska. „S veľkým záujmom o náš produkt sa stretávame hneď od jeho spustenia. Pripisujeme to nielen našej ponúkanej službe, ale aj faktu, že sme slovenská spoločnosť, čo u investorov vzbudzuje väčšiu dôveru. Keďže veríme, že trh s kryptomenami v dlhodobom horizonte porastie, dnešní investori majú veľmi dobrý pomer príležitosti a rizika. Máme tiež dosiahnutý zisk na úrovni 162 %," dodáva finančný manažér.

Zároveň však upozorňuje, že pri investovaní do kryptomien treba vždy zvážiť aj riziko a vložiť len sumu, o ktorú ste ochotný v istých prípadoch prísť. „Aj keď Fumbi.network minimalizuje väčšinu rizík spojených s investovaním do kryptomien, vždy treba pamätať na to, že kryptomeny sú potencionálne rizikové a nedá sa pri nich zaručiť istý výnos. Zároveň však platí, že kryptomeny sú potencionálne najvýhodnejší a najrýchlejšie rastúci trh,“ uzavrel Juraj Forgács.