Studený front Čechom priniesol ničivé búrky, ktoré po sebe zanechali poriadnu spúšť. Silný vietor lámal a vyvracal stromy a naši susedia hlásia aj škody na majetku. Najhoršie na tom bola oblasť severne od Olomouca, kde sa vyskytli tie najsilnejšie búrky. Mestom sa prehnal silný vietor, ktorý lámal stromy. Pod ťarchou vetra spadlo v meste okolo 40 stromov. Poškodené bolo aj jedno auto, informoval český portál in-pocasi.cz.

Hoci Slovákov studený front nepotrápil až tak výrazne, v najbližších dňoch nás čaká iná pohroma. Už zajtra sa na našom území začne otepľovať a teploty sa opäť dostanú na tropickú hranicu 30 stupňov, informuje iMeteo.sk.

Napriek tomu, že dnešok bude ešte pomerne chladný, nad naše územie sa pomaly dostáva okraj tlakovej výše, vďaka ktorej by sme sa už cez víkend mali dusiť vo vlastnej šťave. Podľa predpokladov meteorológov sa teploty cez víkend budú šplhať až k 33 stupňom, ktoré určite dajú zabrať mnohým. Ešte horšie by to malo byť v stredu, kedy by teplota mala vystúpiť až na 34 stupňov.

 

Ničivé dôsledky silných búrok v Česku nájdete >>TU<< 

Predpoveď počasia na najbližšie dni nájdete >>TU<< 

Mohlo by vás zaujímať: