Na otrasnú skúsenosť z nemocnice v Leviciach upozornila príbuzná pacientky. „Ide ma šľak trafiť, svokra po operácii žalúdka, s kopec vážnymi diagnózami, tiež s rakovinou lymfatických uzlín a už 2 deň leží na chodbe chirurgie, v prievane, kde je na očiach a v hrozbe nákazy od návštevníkov. Leží hneď oproti vchodovým dverám. Vivat slovenské zdravotníctvo - poliklinika Levice!," posťažovala sa na sociálnej sieti a ako dôkaz priložila aj fotografiu.

Tá sa okamžite začala šíriť internetom. Mnohí ľudia sa pýtajú, ako sa to vôbec mohlo stať. Nemocnica tvrdí, že jednoducho nemala inú možnosť, keďže všetky lôžka boli obsadené a stav pacientky si vyžadoval neustály dohľad zdravotníckeho personálu. „Vzniknutá situácia bola zapríčinená plným kapacitným stavom na chirurgickom oddelení. Vzhľadom na nevyhnutnosť bezprostrednej blízkosti a neustáleho dohľadu zdravotníckeho personálu nad stavom pacientky, vytvoril personál observačný priestor, priamo pred pracovňou sestier daného oddelenia," vyjadrila sa manažérka komunikácie z levickej nemocnice Lucia Kočková pre Plus 7 dní.

Nemocnica v Leviciach patrí do siete súkromných nemocníc Agel.
Nemocnica v Leviciach patrí do siete súkromných nemocníc Agel.
Zdroj: Odkaz pre starostu

Zároveň odmietla, že by do tejto časti mala prístup aj verejnosť. „Ide o uzatvorenú časť chirurgického oddelenia, kde majú prístup iba personál nemocnice a najbližší príbuzní pacienta. Vzniknutý diskomfort pacientky a aspoň čiastočné zachovanie súkromia zabezpečil zdravotnícky personál prostredníctvom paravanu," dodala Kočková. Vedenie vzniknutá situácia mrzí o to viac, že príbuzní sa neobrátili priamo na zdravotníkov, ktorí by im danú situáciu radi podrobne vysvetlili.

Anketa
Pochybila podľa vás nemocnica?
  • 8%
  • 92%

Prípadom sa však zaoberá už aj štátna kontrola. „Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na základe medializovaných informácií rozhodol o výkone dohľadu z vlastnej iniciatívy v Nemocnici Levice, s. r. o. O výsledku dohľadu môže úrad informovať až po jeho ukončení," reagovala hovorkyňa Erika Kováčiková.