Zverili sa mu do rúk, no skončili s infekciami či dokonca s odrezanou nohou! Falošný plastický chirurg Yassine Ghazi, ktorý hazardoval so zdravím pacientov v Bratislave, zdrhol po odhalení do susedného Rakúska. Tam celé mesiace naďalej operoval s desivými následkami. Až teraz mu konečne klepli po prstoch!

Arabský lekár bez atestácie, ktorý po úteku zo Slovenska pôsobil v estetickom centre vo viedenskej štvrti Meidling, sa v pondelok postavil pred súd vo Viedni. Kým na Slovensku čelí iba obvineniu, postup u našich susedov bol oveľa tvrdší.

Dostal 2 roky podmienečne s tým, že 8 mesiacov si musí odsedieť natvrdo. Proti rozsudku sa odvolal. Informáciu priniesla TV JOJ.


Na súde podľa portálu heute.at vypovedala aj jedna z Ghaziho obetí, mladá žena Rana (24). So slzami v očiach opisovala, ako ju tento sériový fušer operoval bez celkovej narkózy. Keď kričala od bolesti, pichol jej ďalšiu lokálnu anestéziu a išiel fajčiť. Skončila s rozsiahlou infekciou.


Ďalšie obete sa sťažovali na otvorené rany po implantácii prsníkov, problémy s dýchaním po operácii nosa, aj na falošnú liposukciu za závratných takmer 1 600 eur. Prešli si rovnakým utrpením ako slovenskí pacienti, ktorí sa mu zverili do rúk na bratislavskej klinike.

Kauza falošného chirurga sa u nás prevalila v októbri 2016. Jednej žene vraj zväčšoval prsníky celé dva dni a v ukrutných bolestiach. Ďalší muž mal prísť o časť nohy po tom, ako mu Ghazi operoval kŕčové žily, ktoré sa zapálili.

Denníku Plus JEDEN DEŇ sa vtedy podarilo získať exkluzívne interview s týmto fušerom. Napriek závažným obvineniam pacientov tvrdil, že je špičkový odborník a ide o číre výmysly.

Zo stôp, ktoré zanechal na sociálnych sieťach, vyplýva, že okrem Viedne musel nejaký čas fušovať aj v Prahe. Na Slovensku celú vec rieši polícia, ktorá má svedectvá od piatich poškodených pacientov.

„Aktuálne je vedených päť trestných konaní pre trestný čin poškodenie zdravia. V troch trestných veciach bolo vznesené obvinenie voči 42-ročnému mužovi pre zločin poškodenia zdravia,“ informovala hovorkyňa polície Lucia Mihalíková. Vo všetkých prípadoch sa momentálne vykonávajú procesné úkony.