Poľskí turisti sa podelili o svoje zážitky s Rusmi počas dovolenky, píše o tom poľský server Onet.pl. Rozhovory, ktoré sa s nimi snažili viesť na dovolenke v Turecku, v nich však zanechali zmiešané dojmy. "Mám podobné postrehy o správaní Rusov v tureckých letoviskách. Hoci som tam bol pred viac ako desiatimi rokmi, ich arogancia, správanie sa k turistom iných národov (možno len k Poliakom) a ich hlučné spôsoby boli veľmi obťažujúce. Správali sa, akoby bol svet stvorený výhradne pre nich a ostatní boli len otravné doplnky. Z vášho článku je zrejmé, že sa nič nezmenilo," napísal čitateľ Robert.

Autorku pôvodného textu v článku, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom, zarážalo najmä to, že "mladí Estónci vyhlásili, že na túto tému nemajú žiadny názor" a podľa názoru skupiny Moldavčanov sú si všetci na dovolenke rovní, "a hoci sami chápu, čo sa deje na Ukrajine, nemajú voči Rusom žiadne predsudky". S ruskými turistami, ktorí boli ubytovaní v päťhviezdičkovom rezorte v letovisku Alanya, sa stretol aj Roland. "Sú to nacisti a fašisti," tak vraj opisujú ruskí dovolenkári Ukrajincov. Podľa Rolanda sa o nich vyjadrujú, akoby sa písal rok 1944 a Európa sa oslobodzovala od okupácie Wehrmachtu.

FOTO NAŠEJ PREZIDENTKY Z UKRAJINY NÁJDETE V GALÉRII

Tí mladší zas zastávajú názor, že by sa Poliaci mali konečne začať učiť ruštinu. Ruskí dovolenkári sa podľa Rolanda neboja ani chudoby, ak vraj bude najhoršie, budú jesť trávu. "Nikto nás nebude mať rád, ale my máme rakety a všetci sa nás boja," povedali poľským dovolenkárom.

Skúsenosti ďalších dovolenkárov nájdete na druhej strane >>>