Thajsko sa toto leto znovu otvorí pre milovníkov plážovej dovolenky. Od 1. júla ruší povinný karanténny pobyt pre všetkých zaočkovaných turistov, ktorí prídu na obľúbený ostrov Phuket. Medzitým sa, prioritne obyvatelia thajského Phuketu očkujú, aby sa dosiahlo 70% zaočkovanosti, kým bude program v lete zahájený.

Ďalšou fázou znovu otvárania Thajska, bude rozšírenie bez-karanténneho pobytu, pre zaočkovaných cestujúcich, na 5 ďalších obľúbených thajských destinácií: Krabi, Phang Nga, Surat Thani (Ko Samui), Chon Buri (Pattaya) a Chiang Mai. Už teraz platí, pre zaočkovaných cestujúcich, určité uvoľnenie podmienok vstupu. Od apríla 2021 platí pre cestujúcich očkovaných vakcínami, schválenými Svetovou zdravotnou organizáciou WHO, alebo Thajským ministerstvom zdravotníctva, skrátenie karanténneho pobytu z 14 na 7 dní.

Thajsko si obľúbil aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Na ostrove Koh Samui dokonca vlastní dom! Fotky nájdete TU.

Čo platí pre nezaočkovaných dovolenkárov?

Povinná karanténa je skrátená aj pre neočkovaných cestujúcich, a to z 14 na 10 dní. Toto uvoľnenie však platí len pre obyvateľov krajín, kde sa nevyskytuje nová mutácia vírusu SARS CoV-2. Slovenská republika momentálne nie je na zozname rizikových krajín. Povinnosť 14-dňovej karantény platí pre obyvateľov krajín: Botswana, Kamerun, Kongo, Ghana, Keňa, Mozambik, Rwanda, JAR, Tanzánia, Zambia a Zimbabwe.

Čo potrebujú Slováci na vstup do Thajska sa dozviete TU.  

Thajsko je pripravené opäť privítať v "Zemi úsmevov" všetkých priateľov Thajska. Vývoj pandemickej situácie po celom svete ukázal, že kontrolné opatrenia proti šíreniu koronavírusu nemôžu byť ignorované. Thajsko sa usilovne pripravuje na to, aby mohlo opäť privítať turistov, ktorí si bez obáv o svoje zdravie, budú môcť užívať cestovanie po celej krajine.

„Čas na dovolenkový pobyt na v Thajsku nebol nikdy lepší, pretože ubytovanie a služby, sú teraz ponúkané za bezkonkurenčne nízke ceny a pláže sú takmer prázdne“ dodáva Andrej Maťko, riaditeľ CK Settour Slovakia, ktorý sa práve vrátil z 3 mesačného pobytu v Thajsku, s ktorých 2 týždne strávil na Phukete.

Prekrásne fotky z Thajska si pozrite v »GALÉRII« 

Anketa
Chystáte sa tento rok vycestovať do Thajska?

Mohlo by vás zaujímať: