Aj tento rok sa viacerí dôchdcovia môžu tešiť na prilepšenie vo forme vianočného príspevku. Sociálna poisťovňa zverejnila kalkulačku, ktorá vám ukáže či naň máte nárok a ak áno, v akej výške.

„Použitie kalkulačky je jednoduché. Dôchodca do nej vpíše výšku dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré poberá. Po kliknutí na políčko Vypočítať ihneď zistí, či mu vianočný príspevok za rok 2019 patrí alebo nepatrí. Ak mu vianočný príspevok patrí, kalkulačka mu ukáže aj jeho výšku,“uviedla Sociálna poisťovňa na svojej stránke.

NA KALKULAČKU KLIKNITE TU

Sociálna poisťovňa vyplatí vianočný príspevok v decembri 2019 spolu s dôchodkom automaticky, o vianočný príspevok teda netreba osobitne žiadať.

„Dostanú ho tí poberatelia starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku, pozostalostných dôchodkov (vdovského, vdoveckého, sirotského), či sociálneho dôchodku, ktorí majú nárok na výplatu niektorého z dôchodkov za december 2019, ich dôchodok dosahuje najviac 658,50 eur mesačne a majú bydlisko na území Slovenskej republiky,“informuje Sociálna poisťovňa.

Maximálna výška vianočného príspevku v tomto roku dosahuje  200 eur. Dostanú ju tí dôchodcovia, ktorý poberajú dôchodok vo výške najviac 210,20 eur mesačne.

Ako ďalej uviedla Sociálna poisťovňa poberateľom dôchodku v rozpätí od 210,21 eur do 420,40 eur mesačne bude patriť vianočný príspevok podľa výšky ich vyplácaného dôchodku od 200 eur do 124,33 eur. Tí dôchodcovia, ktorí poberajú dôchodok od 420,41 eur do 658,50 eur mesačne, dostanú vianočný príspevok v rozpätí od 98,85 eur do 13,14 eur.

Mohlo by vás zaujímať: