Uznávaný psychológ Miron Zelina hovorí, že v deťoch je dôležité pestovať tvorivosť. Napriek tomu, že myšlienky detí sú často úžasné, originálne a kreatívne, nevnímame to a namiesto ich rozvíjania im dáme radšej lekciu z reality. „Pri objavovaní sveta dieťa často vymýšľa nové slová, pojmy a my ich len opravujeme, že nič také neexistuje,“hovorí odborník.

Deťom by ste mali dopriať hry so slovami aj čas na rozhovor. Na tvorivosti vašich detí môžete zapracovať aktivitami, pri ktorých sa určite zabavíte aj vy. Pri hre sa dieťa nielen učí sebakontrole a dodržiavaniu pravidiel, ale získava aj poznatky a vedomosti. Buďme radi, ak si dieťa vie nájsť svoj kúsok fantázie v každodennom živote a podporujme ho v tom.

Samozrejme, ak chceme, aby v škole šlo všetko ako po masle, je dobré na jeho vedomostiach popracovať. A to všetko sa dá zvládnuť ľavou zadnou. Už túto sobotu (2. 11.) totiž nájdete v denníku Plus JEDEN DEŇ spolu s receptárom aj niektorý zo štyroch Hravých pracovných písaniek. Úžasná pomôcka vás pritom vyjde len 1,49 eura.

Pomôcka, s ktorou je radosť učiť sa.
Pomôcka, s ktorou je radosť učiť sa.
Zdroj: Pavol Bartoněk

Už túto sobotu len za 1,49 eura zošity + noviny + receptár