Alžbeta (Elizabeth) bola v roku 2021 v Británii 14. najobľúbenejším detským menom a odborníci predpovedajú, že po smrti panovníka sa bude ešte viac používať. Jedna mama však rýchlo opravila ľudí v súvislosti s inšpiráciou mena svojej dcéry a urobila záznam priamo vo videu na TikTok, uvádza The Sun.

"V stredu som zaregistrovala meno mojej dcéry ako Elizabeth," napísala El k videu seba a malej Elizabeth. "Kráľovná, bohužiaľ, vo štvrtok zomrela a teraz si ľudia budú myslieť, že som po nej pomenovala moju dcéru." "V skutočnosti je pomenovaná po členovi rodiny," dodal El v titulku k videu.

FOTKY MAMIČKY SI POZRITE V »GALÉRII«

Ľudia v sekcii komentárov sa rýchlo zamysleli a mnohí z nich prezradili, že sú v podobnej situácii s menami svojich detí.

"Nazvali sme nášho chlapčeka Charlie... a teraz je kráľom Charles,“ napísal jeden z nich. "Neviem sa dočkať otázky "je po kráľovi," keď bude starší."

Ďalší dodal: "George Windsor môjho syna a všetci si myslia, že je pomenovaný po kráľovskej rodine, aj keď nie je pomenovaný po našich starých dedkoch."

Anketa
Sledovali ste pohreb Alžbety II.?

Mohlo by vás zaujímať: