Je to už neuveriteľných 30 rokov, čo nežná revolúcia zmietla socialistický režim. Dnes niektorí spomínajú na revolučné časy s nostalgiou, iní banujú za socialistickým Československom, ďalší sú radi, že sa režim zmenil a že dnes žijeme celkom inak. To, že revolúcia zďaleka nie je zabudnutá história, dokazuje aj anketa, ktorú denník Plus JEDEN DEŇ jej 30. výročiu usporiadal.

 

Na naše otázky odpovedalo až 7 364 našich čitateľov! Protestné zhromaždenia proti komunistickej vláde boli v novembri 1989 vo všetkých mestách. Nás by zaujímalo - a možno aj vás - čo sa stalo s ľuďmi z námestí. Ako sa im po novembri 1989 zmenil život, čo teraz robia, ako žijú, ako spomínajú na nežnú revolúciu.

Žilina: Protestné zhromaždenia proti komunistickej vláde boli v novembri 1989 vo všetkých mestách.
Žilina: Protestné zhromaždenia proti komunistickej vláde boli v novembri 1989 vo všetkých mestách.
Zdroj: tasr

Takže sa pozorne pozrite na fotografie z legendárneho bratislavského Námestia SNP a námestí v Žiline, Banskej Bystrici či Košiciach. Spoznali ste sa na niektorej? Alebo ste tam našli suseda, známeho, spolužiaka, kamaráta či niekoho z vašej rodiny? Napíšte nám!

Prezraďte, čo ste robili počas revolúcie, čo sa pre vás po nej zmenilo, ako žijete teraz a ako po 30 rokoch hodnotíte zmeny v spoločnosti. Máte vlastné fotografie z námestí z roku 1989 a poznáte osudy aktérov, ktorí sú na záberoch? Pošlite nám ich a tiež svoju súčasnú fotografiu alebo ľudí, ktorí sú na vašom historickom zábere z nežnej revolúcie.

Čo vám na živote v socialistickom Československu prekážalo?
Čo vám na živote v socialistickom Československu prekážalo?
Zdroj: red

Pošlite nám svoj príbeh

Fotografie a príbehy môžete posielať na mail [email protected] newsandmedia.sk alebo poštou na adresu Denník Plus JEDEN DEŇ, News and Media Holding, a. s., Bajkalská 19B Rosum, 832 15 Bratislava 3. Tešíme sa na vaše spomienky z novembra 1989!