Ochorela cez Vianoce, napriek tomu, že vychádzala von len výnimočne – na prechádzky so psom alebo do potravín – a aj to len s rúškom. „Na Vianoce som sa začala cítit strašne malátne a unavene, bolel ma celý človek a ledva som sa vládala hýbať, ale horúčku ani kašel som nemala," zverila sa bývalá šéfka odboru rodovej rovnosti na Krajniakovom ministerstve práce.

Hneď po sviatkoch išla na antigénový test, ktorý bol negatívny. Myslela si teda, že má chrípku, ktorá jej zvyčajne prejde za 3-4 dni, no táto choroba bola iná. „Bola som chorá dva týždne. Unavená, nevládna, depresívna... nezvládla som takmer nič,“ dodala.

Potom si objednala test na protilátky z krvi, ktorý sa dá urobiť doma. „Vyšlo mi, že mám protilátky oboch typov IgG a IgM, teda prekonala som covid a ešte som máličko infekčná. V utorok 12.1. som šla k mojej lekárke a tá mi potvrdila to isté,“ povedala Pietruchová.

Pre nespoľahlivý antigénový test však stihla ohroziť aj svojich najbližších. „Negatívny AG test mi dával falošný pocit istoty, že mám iba chrípku, takže som niekoľkokrát bola s mamou (v rúšku), ktorá býva s nami. Teraz sa desím, že som ju predsa mohla nakaziť,“ vyjadrila sa.

Čítajte na ďalšej strane: Zažil to aj minister obrany Naď >>