Koronavírus zatvára školy, ruší športové a kultúrne podujatia, problémy pociťujú už aj firmy a podnikatelia. Ľudia musia pracovať z domu, v horšom prípade sú nútení si zobrať neplatené voľno. Úvery a hypotéky však treba platiť ďalej.

 

Jedna zo slovenských bánk preto klientom, ktorí sa ocitnú vo finančných ťažkostiach, podáva pomocnú ruku. Ak o to požiadajú, odloží im splátky až o pol roka. „Vzhľadom na situáciu na Slovensku a možné scenáre jej vývoja, vrátane karantény a druhotnej platobnej neschopnosti ľudí, sme sa rozhodli pomôcť klientom, ktorí vo VÚB čerpajú pôžičku alebo hypotéku, že majú možnosť požiadať o odklad splátok úveru až na 6 mesiacov a to bez poplatku za spracovanie,” informoval hovorca VÚB banky Dominik Miša.

Klienti počas tohto obdobia nebudú splácať úroky ani istinu a budú sa môcť dohodnúť na individuálnom riešení, vrátane možnosti predĺženia splatnosti úveru.

Pre odklad splátok klientom stačí dokladovať znížený príjem, živnostníci potrebujú doložiť čestné vyhlásenie o znížených tržbách. Obrátiť sa môžete aj na call centrum banky, kde vám poradia.Každá žiadosť bude posudzovaná individuálne.

Anketa
Hrozí vám pre koronavírus zníženie príjmu?
  • 91%
  • 9%

Skončíte na zozname dlžníkov? >>